13, تیر 1401
جدید ترین اخبار رسمی تاثیر قطعی معدل در کنکور 1402

کنکور در میان دانش آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که میتوان گفت بیشترین نقش در تعیین شغل آینده ی دانش آموزان را به خود اختصاص داده است دنیای آموزش آخرین اخبار رسمی را در مورد تاثیر نمره پوشش داده و هر خبر جدیدی در مورد تاثیر قطعی معدل در کنکور در صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران و یا رسانه های رسمی خبری در سطح اینترنت منتشر شود را در این صفحه قرار داده و بروزرسانی خواهد کرد.

تاثیر قطعی معدل بر اساس اخبار 17 خرداد

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، عبدالرسول پورعباس روز دوشنبه تاکید کرد: اما اگر مصوبه تا آن روز به سازمان سنجش ابلاغ نشود، کنکور سال آینده را نیز مانند سال ۱۴۰۱ برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: به هر حال تا پانزدهم تیر ماه آینده تکلیف شیوه برگزاری کنکور سال ۱۴۰۲ برای سازمان سنجش به عنوان مجری آزمون سراسری قطعی شده و به داوطلبان اطلاع خواهیم داد.

معاون وزیر علوم و رییس سازمان سنجش گفت: طبق قانون، سازمان سنجش موظف است یکسال قبل از برگزاری کنکور سراسری، شیوه برگزاری را برای داوطلبان اعلام کند بنابراین نمی توانیم بیشتر از نیمه تیر ماه برای ابلاغ مصوبه کنکوری صبر کنیم.

به گفته پورعباس، مهمترین تغییر در این مصوبه، لحاظ ضریب ۴۰ درصد نمرات ۱۰ درسی است که آموزش و پرورش به شکل آزمون سراسری برای دانش آموزان پایه دوازدهم برگزار می کند.

وی گفت: کنکور ۱۴۰۱ یعنی کنکور امسال نسبت به سال قبل تغییری نکرده و سوابق تحصیلی با تاثیر ۶۰ درصد نمره آزمون سراسری و ۴۰ درصد سوابق تحصیلی اما به شکل تاثیر مثبت اجرا می شود ولی برای کنکور ۱۴۰۲ یعنی سال آینده به شکل تاثیر قطعی لحاظ خواهد شد یعنی تاثیر مثبت و منفی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.